W dniach 21-23 odbył się ZJAZD INTERNATU MAŁYCH, który funkcjonował w Białym Klasztorze 20 lat od 1953 do 1973 roku. W tym roku przypadają dwie rocznice: 60-ta od jego założenia i 40-ta od zakończenia. Przez te 20 lat przewinęło się przez internat prawie 600 dziewczynek, które mieszkały w klasztorze a uczęszczały do szkół podstawowych w Nowym Sączu: najpierw do Szkoły Podstawowej im Królowej Jadwigi, następnie do Szkoły Podstawowej nr 7 i nr 10- na Gołąbkowicach, a w końcówce do Szkoły Podstawowej nr 15.
Na zjazd przyjechały z różnych stron Polski a także z Francji i Włoch.
Centralnym dniem Zjazdu była sobota 22 czerwca. Po śniadaniu odbył się spacer po domu: zwiedziły szkołę, internat, przedszkole i ciastkarnię. Po uroczystej Mszy św. spacer po ogrodzie rozpoczął się modlitwą w grobowcu za zmarłe siostry, nauczycieli i koleżanki, potem zwiedzanie Celi Matki Marceliny i wreszcie sesja zdjęciowa w plenerze. Po obiedzie odbyło się spotkanie z siostrami i nauczycielkami ze szkoły nr 7 i 15. Były przemowy, wspomnienia szkolne, zwłaszcza nauczycieli, którzy nie bez wzruszenia opowiadali o uczennicach z klasztoru: zawsze przygotowanych do lekcji, zadbanych pod względem stroju, i… dobrze wychowanych. Było też śpiewanie przy akompaniamencie fortepianowym ówczesnego nauczyciela śpiewu i s. Bohdany wychowawczyni w Internacie Małych.
Wspomnienia rozpoczęła pani Prezydent Bożena Jawor, która uczęszczała wtedy do szkoły z dziewczynkami z klasztoru. Miłe powitanie koleżanek i wspomnienia osobiste dopełniły radości tego spotkania.
Podwieczorki i wieczorne rozmowy przy ciasteczkach z ciastkarni i zimnym piciu odbywały się na tarasie przedszkolnym, a przedszkole mieści się na terenie dawnego Internatu Małych.